niedziela, 1 grudnia 2013

Muzyka w życiu dziecka

***
Maluszek i ja lubimy czasami poszaleć przy muzyce. Tańczymy sobie, mama podrzuca, kręci, wiruje, huśta na rękach (można się przy tym nieźle napocić ;) ). Jest przy tym masa śmiechu i radości. Są to tańce przy ulubionej muzyce mamusi. Mamy także chwile, kiedy w domu musi być coś zrobione, np. obiad lub kiedy synek ma ochotę sobie poleżeć w swoim leżaczku. Wtedy ma zapuszczaną swoją ulubioną listę dziecięcych
przebojów (w tym momencie dziękuję za stworzenie YouTub'a i za ludzi, którzy udostępniają tam muzykę). Na tej liście obowiązkowo znajduje się: Gruszka (to jest numer jeden mojego synka, patrzy jak zaczarowany), Kaczuszki (kolejny hit, który hipnotyzuje Malucha), Olimpiada w Jarzynowie, Krasnoludki, Jadą Misie, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, Dziadek Lulka, Jedzie pociąg, Panie Janie, Tik Tak,... i jeszcze kilka teledysków :) Widzę jak Maluch się przy tym relaksuje i dobrze bawi. Czasami uśmiecha się do postaci w ekranie, lubi sobie też pokrzyczeć lub gaworzyć, jest wyraźnie zainteresowany. A mama? Mama ma czas, żeby szybko stworzyć jakiś obiad dla siebie i taty, który wraca z pracy. Zdarza się, że ma nawet czas na poodkurzanie i pomycie podłóg :D
Na tym nie kończy się jednak kontakt mojego synka z muzyką. Nastrojowe nutki otaczają go również w jego łóżeczku. Gra dla niego Mozart, Beethoven czy Bach. Przy nich się uspokaja i wycisza przed snem. Śpiewa też mama. Głównie kołysanki :) "Aaaa kotki dwa" to ta ulubiona.

Czytałam o dobroczynnym wpływie muzyki na dziecko, dlatego jest i będzie ona obecna w życiu naszej pociechy. Ma wpływa na wiele sfer rozwoju umysłowego dziecka. Spełnia rolę wychowawczą, wspomaga rozwój uczuć, wychowanie zdrowotne, działa pobudzająco na zmysły, rozwija wyobraźnię. Nie zakładam z góry, że wychowam małego muzyka. Chodzi tylko o mile spędzony czas z synem i wspólną zabawę :)

Pozdrawiam,Polecamy też radio dla dzieci. Zostało ono stworzone przez grupę rodziców, pracujących na co dzień w znanych stacjach radiowych. Baby Radio kierowane jest głównie do dzieci w wieku od maluszka do 7-latka. Pomaga ono wzbogacić rozwój i edukację najmłodszych, poprzez słuchanie muzyki, bajek oraz wierszy. Umożliwia rodzicom i dzieciom łatwy dostęp do muzyki, która jak wiadomo doskonale rozwija talent małych gwiazd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz