niedziela, 1 grudnia 2013

Na basen z Maluchem

***
„Pływanie fantastycznie wpływa na zacieśnienie więzi między Tobą a dzieckiem i jest nieocenione przy rozwijaniu interakcji społecznych pomiędzy dziećmi oraz dziećmi a rodzicami. Dziecko będzie zachwycone nieograniczoną swobodą ruchów, której potrzebuje w czasie rozwoju mięśni i koordynacji. Nauczy się również cennych umiejętności dbania o
bezpieczeństwo, które uczynią je bezpieczne w wodzie na długie lata!”
***
Nasz synek to zodiakalny Raczek, dlatego od jakiegoś czasu chodzi za mną, żeby zabrać Malucha na basen. Mąż jest jak najbardziej za i chętnie się przyłączy do zabawy, musimy tylko znaleźć odpowiedni basen. Bo przecież wspólne pływanie z maluszkiem będzie super formą spędzania czasu z rodziną.
Przeszukałam internet. Okazuje się, że istnieje ogólnopolska lista "Basenów Przyjaznych Maluchom", która powstała przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt (PSPN) oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WORP). Brzmi obiecująco, bo lista ta obejmuje tylko pływalnie, które spełniają niezbędne warunki bezpieczeństwa dla rodziców z małymi dziećmi.
Z tego co się dowiedziałam, rodzic nie pozostaje z dzieckiem na basenie sam. Czuwa nad nim profesjonalny instruktor, który uczy i pokazuje, jak spędzać z niemowlęciem czas w wodzie, tak, by zabawa ta była bezpieczna i rozwijająca. A zalet taka zabawa w wodzie kilka ma. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na rozwój niemowlęcia: wzmacnia mięśnie i ogólną odporność, ma pozytywny wpływ na zasypianie i odżywanie dzieci oraz rozwija ich umiejętności interpersonalne, ale przede wszystkim zacieśnia więź między matką a dzieckiem!
Co zabrać ze sobą na zajęcia?
  • zaświadczenie od lekarza pediatry o braku przeciwwskazań do zajęć w wodzie (to nie jest wymagane, ale warto zawsze sprawdzić i poradzić się kogoś doświadczonego),
  • ważny karnet,
  • strój kąpielowy dla rodzica i majteczki 
do pływania dla dziecka ( Huggies ma ciekawy asortyment w tym kierunku),
  • klapki dla rodzica i obuwie na zmianę dla dzieci chodzących,
  • ręcznik dla siebie i dwa ręczniki (lub ręcznik 
i szlafroczek) dla malucha,
  • nosidełko dla najmłodszych (można je wnieść na teren pływalni po wyrażeniu zgody przez kierownictwo obiektu),
  • kosmetyki dla siebie i dla dziecka (mydło, 
oliwka itp.) oraz suszarkę do włosów, jeśli nie ma jej w wyposażeniu basenu,
  • pieluszkę na zmianę,
  • przekąskę, by posilić się po zajęciach,
  • Dobry nastrój :)
A co Wy, drodzy Czytelnicy sądzicie o takiej formie aktywności z dzieckiem? Wypróbowaliście już coś takiego? Czekam na komentarze :)

Pozdrawiam,
Na basen z Maluchem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz